AktualnościParty Dance Style (Modern Jive)

(20 głosów)
  • Opis Stylu
  • Opinie

PARTYdanceSTYLE - MODERN JIVE to autorski styl tańczony w parach, oparty na improwizacji i prowadzeniu przez partnera. Uniwersalność stylu i muzyki oraz brak sztywnych zasad sprawiają, że PARTYdanceSTYLE - MODERN JIVE jest tańcem dla każdego, w każdym wieku i do każdej muzyki, a zajęcia to nauka tańca połączona z dobrą zabawą, formą spędzenia wolnego czasu i poznania nowych ludzi :) Prosty krok podstawowy, różnorodność kombinacji i ich wariacje, wiele poziomów zaawansowania oraz efektowność pozwolą każdemu zabłysnąć na parkiecie ! Uniwersalność stylu oraz możliwość tańczenia go do każdej muzyki, tj.: latynoskiej, swing, pop, disco, rnb, a nawet hip hop, techno czy rock..., sprawia, że znajduje wykorzystanie zarówno na imprezie klubowej, prywatnej, firmowej jak i weselu. Poprzez dużą dowolność zarówno w kwestii interpretacji muzyki, jak i modyfikacji figur tanecznych, oferuje tańczącym niemal nieograniczone możliwości wyrazu artystycznego.

Powstał w Europie w połowie XX wieku we Francji, późniejsza jego forma kształtowała się w Anglii, a obecna PARTYdanceSTYLE w Polsce i została stworzona przez tancerzy klasy ”S”, Pawła i Piotra Żaczek oraz Żanetę Krysińską, wielokrotnych mistrzów międzynarodowych zawodów Modern Jive Championships.

Na przestrzeni lat styl ten ewoluował i czerpał inspiracje z róznych stylów tanecznych (Salsa, Tango Argentyńskie, Taniec Towarzyski czy Rock`n`Roll). Modern Jive jest popularny w Wlk. Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Rosji, USA, Chinach, Australii, Nowej Zelandii czy RPA.

 

Źródło: partydancestyle.com, zaktywowani.pl

  • Asia czwartek, 19 lipiec 2012 09:58

    Lubie ten styl :)

Dodaj swoją opinię

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Imię/Nazwa użytkownika *
Email *
URL strony
Treść komentarza *
Wpisz w pole słowo: polonez